Aktualności

Komunikat Powitowego Lekrza Weterynarii w Chełmie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W związku z wystąpieniem na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków i obowiązującym rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków ( Dz. U. z 2017 r. poz. 722), Powiatowy Lekarz Weterynarii poleca bezwzględne przestrzeganie i egzekwowanie przepisów ww. rozporządzenia oraz przepisów prawa miejscowego wydawanych w związku z wystąpieniem ognisk choroby.

Mając powyższe na uwadze, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chełmie przypomina o obowiązku odosobnienia ptaków (ograniczenia kontaktu z ptakami dzikimi), zgłaszania miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, utrzymywania drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki, wyłożenia mat dezynfekcyjnych na wejściach i wyjściach z budynków inwentarskich i utrzymywania ich w stanie zapewniającym skuteczne działanie środka dezynfekcyjnego (w gospodarstwach utrzymujących drób w systemie bezwybiegowym), stosowanie zasad higieny przez osoby doglądające drobiu, wykonywania czyszczenia i odkażania sprzętów używanych przy codziennej obsłudze ptaków, zabezpieczenia paszy przed zanieczyszczeniem odchodami ptaków dzikich, informowania o wszystkich przypadkach podwyższonej śmiertelności w stadzie, spadku nieśności lub nagłym zmniejszeniu pobierania paszy.

Kontakt

Urząd Gminy Sawin
ul. Chutecka 12
22-107 Sawin
tel. (82) 567 30 12
fax. (82) 545 97 14
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
woj. lubelskie, pow. chełmski

Godziny pracy:

Poniedziałek 07:30 - 15:30
Wtorek 08.00 - 16.00
Środa 07:30 - 15:30
Czwartek 07:30 - 15:30
Piątek 07:30 - 15:30
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Wyszukiwarka

Planowane wyłączenia

Zamieszczono w związku z przesłaną petycją.

Publikacje do pobrania

Wyślij plik na skrzynkę

Wypełnij e-wniosek

Krajowa Mapa Zagrożeń

Uzyskaj profil zaufany

Zarządzaj firmą

Google+